Hidayet Altay ŞENGÜL


YHB’nin kurucu ortağı Av. Hidayet Altay Şengül, 2000 yılında burslu kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2005 yılında mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsünde yüksek lisansa kayıt olmuş halen de yüksek lisansına devam etmektedir.

Özellikle Sigorta Hukuku ve Spor Hukuku alanlarında akademik kariyerini devam ettiren Av. Hidayet Altay Şengül Kadir Has Üniversitesi “Spor Hukuku ve Yönetimi” programını bitirmiştir. Ayrıca Sigorta Hukuku alanında yapmış olduğu çalışmaların yanı sıra İstanbul Barosu Sigorta Hukuku Komisyonunda üyeliği görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Av. Hidayet Altay Şengül, spor ile yakından ilgilenmektedir. Altay Spor Kulübü İstanbul Temsilciliğini yapmaktadır. Ayrıca Sipahi Ocağı Binicilik Kulübüne üyedir.


AV. Serap Karaca, 2011 yılında Kadir Has Üniversitesi’nden mezun olmuş, 2013 yılında Yeşilyurt Hukuk bünyesine katılmıştır. Uluslararası Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Sigortalar Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. İstanbul Barosu Sigorta Hukuku Komisyonunda görev almakta ve çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Barosu Sigorta Komisyonu’na kayıtlı bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Av. Özkan Çelik, 2009 yılında Bahçeşehir Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2014 yılında Northeastern University Hukuk fakültesinde Uluslararası Ticaret Hukuku üzerine yüksek lisans yapmıştır. 2014 Yılında Yeşilyurt Hukuk bürosuna katılmış, Sözleşmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Enerji Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku ve Sigorta Hukuku alanlarında çalışmıştır. İstanbul Barosu Enerji Hukuku Komisyonuna kayıtlı bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Av. Ulvi Öcal, 2012 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Yasal avukatlık stajını Yeşilyurt Hukuk Bürosu’nda tamamladıktan sonra 2014 yılında Yeşilyurt Hukuk Bürosu’nda uzman avukat olarak çalışmaktadır. Sigorta Hukuku ve Uyuşmazlıkları, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku alanlarında çalışmaktadır.

İstanbul Barosu ’na kayıtlı bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Av. Barış Kenar, 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011 yılında Yeşilyurt Hukuk bünyesine katıldı ve 2014 yılında stajyer avukat olarak halen devam etmektedir. Galatasaray Üniversitesinde Sözleşmeler Hukuku sertifika programına ve İstanbul Institute Kontrat Yönetimi sertifika programlarına katılmıştır. Sözleşmeler hukuku, şirketler hukuku, iş hukuku ve sigorta hukuku alanlarında çalışmıştır.

İstanbul Barosu ’na kayıtlı bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Yılmaz Yetiş, Fırat Üniversitesi Kimya Bölümünden Onur Öğrencisi olarak 2007 yılında mezun olmuştur. İş hayatına ise sektöründen farklı bir konu olan sigortacılık ile giren Yılmaz Yetiş 2009 yılından itibaren sigortacılık sektöründedir. YHB bünyesinde Hasar Müdürü faaliyetini devam ettirmekte olan Yılmaz Yetiş, trafik kazaları mağdurlarının en iyi hizmeti elde edebilmeleri adına her türlü hizmeti yapmaktadır.

Yılmaz Yetiş iyi derece İngilizce bilmekle beraber, bağlama çalmaktadır.


Duygu Toraman, İcra hukuku konusunda sektörde birçok kurumda çalışmış olup 2013 yılında Yeşilyurt Hukuk bünyesine katılmıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi olup İcra Hukuku alanında ofisimize hukuki destek sağlamaktadır.

İngilizce bilmektedir.


Kafkas Şengül, İstanbul Aydın Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden 2014 yılında mezun olmuştur. Yeşilyurt Hukuk Bürosu bünyesinde eğitim hayatı boyunca çalışmış olup halen Sigortacılık bölümünde çalışmalarını sürdürmektedir. SEGEM belgesine sahiptir ve müvekkillere sigortacılık konusunda her türlü desteği vermektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.


Merve Kaya, İstanbul Kültür Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden 2011 yılında mezun olup daha sonra %100 başarı bursu ile İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında Yeşilyurt Hukuk bünyesine katılmıştır.

İngilizce bilmektedir.


Nalan Ürel, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Fakültesinden mezun olmuş ve 2014 yılında Yeşilyurt Hukuk Bünyesine katılmıştır. Ön muhasebe konusunda ve İngilizce alanında sertifika programlarına katılmış olup ofisimize bu konuda gerekli desteği sağlamaktadır.

Ayrıca branşı gereği müvekkillerle ilişkilerin düzenlenmesi adına İletişim, Zaman Yönetimi, Kişisel Eğitim ve Beden dili hakkında çeşitli eğitimlerde yer almıştır.

İngilizce bilmektedir.

Fikret ELLİBEŞOĞLU


Türkiye’nin önemli ve önde gelen enerji şirketlerinden Aygaz A.Ş.’nde koordinatörlük ve genel müdürlük yapmış Fikret Ellibeşoğlu, müvekkil şirketlerin yatırımları konusunda Büromuza Enerji Hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Fikret Ellibeşoğlu, çalışma hayatı boyunca Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendislik Yüksek Lisansı, İstanbul Üniversitesi Yönetim Programı, Oxford Üniversitesi Wolfson Akademisi Petrol Ticareti Programı gibi birçok programlara katılmış ve panellerde konuşmacı olarak yer almıştır.

Fikret Ellibeşoğlu, Enerji sektöründe birçok önemli kurul için danışmanlık hizmeti vermektedir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Orhan İÇİN


Yeşilyurt hukuk bünyesine 2012 yılında katılan Orhan İçin, 1984 yılında Marmara üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. Turizm sektörü ile uzun yıllar boyunca uğraşan Orhan İçin, 2012 yılından itibaren bilgi ve deneyimlerini danışmanlığını yaptığı YHB ‘ye aktarmakta ve halen Başkanlığını yaptığı IFTA ile kurumumuz vasıtası ile hukuki ve idari destek vermetedir.

Orhan İçin, İyi Derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.